AP Türkiye Raportörü: “Türkiye’deki Durum Kötüden de Öteye Gidiyor”

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyona tepki göstererek, “Türkiye’deki durum kötüden de öteye gidiyor” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi’nin konuya ilişkin haberi şu şekilde:

“Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri de Cumhuriyet yazarlarının ve yöneticilerinin gözaltına alınmasına Gazetemize yaptığı özel açıklamayla tepki gösterdi:

‘Türkiye’deki durum kötüden de öteye gidiyor. Türkiye’nin en eski bağımsız gazetesi Cumhuriyet’e yönelik baskın kabul edilemez. Türkiye gerçekten bir terör tehdidiyle karşı karşıyayken, gazetecileri tutuklamak ve media kurumlarını kapatmak, bu tehdidi azaltmaz. Avrupa Parlamentosu’nda oybirliğiyle tüm gazetecilerin acilen serbest bırakılması çağrısında bulunuyoruz. Türkiye bu zor zamanların üstesinden şimdi olduğu gibi demokrasisini zayıflatmak yerine ancak güçlendirerek gelebilir.’”

Kaynak: CumhuriyetAP Türkiye Raportörü: “Türkiye’deki Durum Kötüden de Öteye Gidiyor” was originally published in 140journos Haberleri on Medium, where people are continuing the conversation by highlighting and responding to this story.