Kurtulmuş, “Cumhuriyet Gazetesi Operasyonları İçin Siyaset Olarak Söz Söylememiz Doğru Değil”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonla ilgili “Şu anda devam eden bir hukuki süreç var. Hep beraber bu hukuki süreci izleyeceğiz. Bizim siyaset olarak bu süreçle ilgili şöyle ya da böyle olsun, şeklinde bir söz söylememiz doğru değil” dedi.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu’nun ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyon ve muhalefetin söz konusu operasyona ilişkin eleştirileri sorulan Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet Gazetesi’nin yazar kadrosuna değil, Yeni Gün Haber ve Yayıncılık Grubu’na yani Cumhuriyet Gazetesi’ne ve Cumhuriyet Gazetesi Vakfı’na ilişkin 18.08.2016 tarihinde başlatılan bir soruşturma var. Tüzel kişiliğe açılmış olan bir soruşturmadır. Dün itibariyle arama, el koyma ve gözaltı kararları verilmiş; uygulama bugün itibariyle başlatılmıştır. Şu anda devam eden bir hukuki süreç var. Hep beraber bu hukuki süreci izleyeceğiz. Bizim siyaset olarak bu süreçle ilgili şöyle ya da böyle olsun, şeklinde bir söz söylememiz doğru değil. En kısa zamanda sürecin sonucunu hep beraber göreceğiz.”

Kaynak: DHA-Bahar DemirelKurtulmuş, “Cumhuriyet Gazetesi Operasyonları İçin Siyaset Olarak Söz Söylememiz Doğru Değil” was originally published in 140journos Haberleri on Medium, where people are continuing the conversation by highlighting and responding to this story.